Колыванова Мария Афанасьевна (oksana107) wrote in urb_a,
Колыванова Мария Афанасьевна
oksana107
urb_a

правильні історичні асоціації

Не покидає дивна думка, що тут, на кордоні з Диким Полем, або Великим Степом, що починається аж в Монголії, наші предки тисячі років жили саме так, як ми живемо зараз, а не так, як ми звикли. Споряджали воїнів всім селом, скидалися їм на мушкети й шаблі, а самі йшли орати, сіяти й волочити. Платили десятину на монастир Межигірського Спаса, де доживали віку поранені запорожці і йшли на свято цеху булочників на Подолі. Усім суспільством насипали вали й копали рови довкола міст і тут таки відправляли хлопчиків вчитися в бурсу. Та що там, нашу Могилянку було засновано коштом війська Запорозького. Війна була прибутковою справою і однією з галузей економіки. А військова демократія - найпридатнішим для таких веселих умов суспільним ладом.

Все йде до того, що ми знову до такого стану речей звикнемо. То 70 років миру нас розбалували. Якби українці слухали заклики не робити чогось під час війни, вони б не зробили взагалі нічого.
Tags: Русь, Україна
Subscribe
promo urb_a june 20, 2014 14:13
Buy for 200 tokens
Поскольку от российского "СУПа", контролирующего livejournal.com, вполне можно и нужно ждать цензуры, в т.ч. и в такой форме, как безосновательное закрытие украинских блогов и сообществ, то должен уведомить вас, что в случае закрытия данного сообщества или вашего личного блога, вы можете вновь…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments