mysliwiec (mysliwiec) wrote in urb_a,
mysliwiec
mysliwiec
urb_a

Про ландшафтний дізайн

Куме не садіть берізку, москаль прийде і скаже - Рооооодина!

Якщо ви поцікавитесь історією архитектури, історією церковної архітектури зокрема, то побачите, що історично склалося так, що на різних теренах екс. Рос. Імперії склалися різні архітектурні стилі.

На теренах України- ні на церквах доби давньої Русі, ні на карпатських церквах, ні на козацьких церквах, ні на церквах доби українського бароко ніде і ніколи не було бань в вигляді цибулин- "луковок".

"Луковіцы" на церквах- це виключно північне, російське явище.
Як на цьому, неперевершеному зразку, без перебільшення- " жємчужінє дрєвнєрусского зодчєства", котрий на замовлення тодішнього князя побудували німецькі та італійскі майстри:
Церква "Покрова на Нерлі"

Тільки наприкінці 19-го на початку 20-го століття, після того, як московські художники і архітектори придумали новітнє на ті часи ввізуальне "фентезі" у вигляді "псєвдорусского стіля" (чі РОПЕТовський стиль- від призвища автора Петров записаного ззаду-наперед), на всій території Рос. Імперії почали будуватся храми у тому псєвдорусскому стилі (потім, заради благозвуччя, за радянської влади його перехрестили в "новорусскій стіль").
Тільки тоді, такі споруди увінчані "цибулинами" почали з"являтися і в Україні:Одеса. Монастир св. Пантелеймона

Були ще багаточисельні спроби архитектурної гибридизації- це коли, наприклад, до трикупольної козацької церкви (щоб було так, як "на Москві" де церкви мали по 5 куполів крім дзвінниці) по кутах добудовували ще 4 маленькіх, і з"являлися 7-ми купольні споруди , що зовні вже більш нагадували "рассєю", але то вже інша тема...

Але недовго то тривало, бо в 1917-му в прийшов гєгємон (атеїст-пролєтарій), і в СРСР вже було і не до того і по тому.
Навпаки- почали руйнувати.

Так ось.

Останніми роками, церква московського патріархату, коли будує нові храми в Україні, то "чомусь", наплювавши на всі архитектурні традиції цих місцевостей, будує іх саме в тому, суто російському стилі.
По всій Україні з тими самими рассєйскімі цибулинами-"луковкамі".

Саме такий храм збудував посеред чоловічого монастиря в Одесі великий шанувальник "Русскаваміра", російський шовініст митрополіт Агафангел (мп), таку ж церкву збудував Ігор Марков (той самий завзятий сепаратист, що нещодавно втік до Росії):Одеса. Церква св. Спірідона Тримифунтського.

Правда тут архитектори перестаралися з пропорціями тої "луковкі", і коли проїздиш вздовж цієї будівлі, то ії центральна баня здається більш подібною до купола мечеті, але то вже інші аллюзії.

А якщо навколо ще понаставити ось таких дерев"яних срубів з цибулинами нагорі?

сруб часовня ксении и матроны одесса

Одеса. Часовня Ксеній Петербурзької та Матрони Московської

Залишилось берізками навкого обсадити, і чим тобі не ісконная Рассєя?


Вижу чудное приволье,
Вижу нивы и поля.
Это русское раздолье,
Это русская земля?


Ось такий він, новий ландшафтний дізайн України.
Цілеспрямованно і з відомою антиукраїнською ціллю вже частково змінений на віка майбутні.
Tags: я правду резал и резать буду
Subscribe

promo urb_a июнь 20, 2014 14:13
Buy for 200 tokens
Поскольку от российского "СУПа", контролирующего livejournal.com, вполне можно и нужно ждать цензуры, в т.ч. и в такой форме, как безосновательное закрытие украинских блогов и сообществ, то должен уведомить вас, что в случае закрытия данного сообщества или вашего личного блога, вы можете вновь…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments