viktor_lviv wrote in urb_a

“Слава Україні!”: До Дня захисника Інститут презентує відео про Бандеру

14 жовтня, у День захисника, відзначається і 76-а річниця створення Української Повстанської Армії. Одним із ідейних натхненників боротьби УПА був Степан Бандера, 110-та річниця з дня народження якого відзначається цього року. 

До цих трьох дат Український інститут національної пам’яті спільно з Bober Film Studio приурочив вихід нового яскравого історичного ролика про Степана Бандеру, який став продовженням започаткованого Інститутом циклу «Люди епохи».

«Степан Бандера став одним із символів боротьби України за незалежність у ХХ столітті.  Довгий час радянська пропаганда намагалася дискредитувати його ім’я, вішаючи тавро «бандерівця» на кожного, хто наважувався мріяти про самостійну Україну, і поширюючи про Бандеру різноманітні вигадки. Це ж зараз продовжує робити і російська пропаганда, експлуатуючи ці міфи для розпалювання війни на сході України. Але історична справедливість бере гору, і сьогодні Степан Бандера посідає гідне місце в пантеоні героїв, які віддали життя за українську ідею», - зазначила Перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.

Степан Бандера став одним із героїв виставки «Фактор свободи», яка до Дня захисника України відкривається в усіх регіонах України. Виставка аналізує роль Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери в українській історії та спроби Росії знищити в людській пам’яті добру згадку про них. Організатори виставки - Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху. Переглянути виставку можна за посиланням.

Також до Дня захисника України Український інститут національної пам’яті приурочив низку заходів.

О 12:00 у Києві біля Головпошти відкриється виставка «Воїни. Історія українського війська», яка презентує військові однострої українських захисників в різні історичні епохи, від часів Русі та Великого Князівства Литовського до воїнів армії УНР, УГА, Карпатської України та УПА і сучасних бійців.

Цього ж дня із 15:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану Запланована низка презентацій та дискусій, серед яких: презентація брошури «2014: початок російсько-української війни», презентація відеолекцій для військовослужбовців «Бойовий шлях Армії УНР: командири, військові підрозділи, ключові операції» та розмова «Як розповідати історію військовим», а також дискусія на тему: «Жінка у війську» за мотивами книги «Дівчата зрізають коси».

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/slava-ukrayini-do-dnya-zahysnyka-instytut-prezentuye-video-pro-banderu


promo urb_a июнь 20, 2014 14:13
Buy for 200 tokens
Поскольку от российского "СУПа", контролирующего livejournal.com, вполне можно и нужно ждать цензуры, в т.ч. и в такой форме, как безосновательное закрытие украинских блогов и сообществ, то должен уведомить вас, что в случае закрытия данного сообщества или вашего личного блога, вы можете вновь…

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your IP address will be recorded