Сітуп (ctype) wrote in urb_a,
Сітуп
ctype
urb_a

раскрыт сикрет ущербности лингвоингвалидов

Двомовність покращує творчі здібності
Originally posted by ctype at Двомовність покращує творчі здібності
Двомовні люди похилого віку втрачають менше енергії при виконанні завдань на творчу гнучкість (cognitive flexibility task)

Washington, DC - Люди похилого віку, що розмовляли на двох мовах з самого дитинства, швидше перемикаються з однієї задачі на іншу, ніж їх одномовні однолітки, згідно з дослідженням, опублікованим у номері The Journal of Neuroscience. за 9 січня. У порівнянні з їх одномовними ровесниками, двомовні також показують різні форми активності мозку при переході від однієї задачі до іншої, говориться в дослідженні.Отримані дані свідчать про важливість регулярного стимулювання розумової діяльності протягом всього життя. Чим доросліше людина, тим менша творча гнучкість - здатність адаптуватися до незнайомих або несподіваних обставин. Останні дослідження показують, що двомовність може зменшити цей спад і надати додаткове прискорення мозку - що можливо пов'язано з досвідом постійного перемикання між мовами. Однак раніше було неясно, як відрізняється активність мозку для двомовних та одномовних людей похилого віку.

У цьому дослідженні, Брайан Т. Голд , доктор філософії, (Brian T. Gold, PhD) і його колеги з медичного коледжу Університету Кентуккі ( the University of Kentucky College of Medicine) , використали функціональну магнітно-резонансну томографію (МРТ), щоб порівняти активність мозку двомовних людей похилого віку (у віці 60-68) з активністю мозку одномовних людей похилого віку, при вирішенні завдань на творчу гнучкість. Дослідники виявили, що обидві групи виконали завдання точно і акуратно. Тим не менш, двомовні люди похилого віку швидше завершили завдання, ніж їх однолітки, незважаючи на те, що витрачали менше енергії у лобовій корі - області, що бере участь у перемиканні задач.

"Це дослідження є одним з перших доказів зв'язку між конкретною активністю, що стимулює творчі здібності, - в даному випадку - використання різних мов щодня і функціями мозку", сказав Джон Л. Вудард, кандидат медичних наук (John L. Woodard, PhD), експерт з Wayne State University, що не брав участі в дослідженні. "Автори подають чіткі докази відмінностей у функціонуванні нервової системи двомовних та одномовних осіб".

Дослідники також виміряли активність мозку двомовних та одномовних молодих людей, у той час як вони виконували завдання на творчу гнучкість.

В цілому, молоді люди були швидше, ніж старші при виконанні завдання. Двомовність не впливає на швидкість виконання завдань або активність мозку у молодих учасників. На відміну від молодих, двомовні люди похилого віку виконують завдання швидше, ніж їх одномовні однолітки і витрачають менше енергії в лобовій частини мозку.

"Це говорить про те, що двомовні люди похилого віку використовувати свій мозок більш ефективно, ніж люди, що знають лише одну мову" сказав Голд. "Узяті разом, ці результати показують, що двомовність може надати важливих переваг у функціонуванні лобових областей мозку в процесі старіння".

Це дослідження фінансувалося американським Національним інститутом здоров'я і Національним науковим фондом. (U.S. National Institutes of Health and the National Science Foundation)


http://www.sfn.org/index.aspx?pagename=news_010913

Subscribe
promo urb_a june 20, 2014 14:13
Buy for 200 tokens
Поскольку от российского "СУПа", контролирующего livejournal.com, вполне можно и нужно ждать цензуры, в т.ч. и в такой форме, как безосновательное закрытие украинских блогов и сообществ, то должен уведомить вас, что в случае закрытия данного сообщества или вашего личного блога, вы можете вновь…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments