viktor_lviv wrote in urb_a

100-РІЧЧЯ ПІДНЯТТЯ УКРАЇНСЬКИХ ПРАПОРІВ НА ЧОРНОМОРСЬКОМУ ФЛОТІ

Спогад військового і громадського діяча, старшого лейтенанта військово-морського флоту Української Народної Республіки Святослава Шрамченка, який був присутній при піднятті на Чорноморському флоті українських Державних прапорів:  

“Це було 29 квітня 1918 року. Був чудовий день. Севастопольський рейд вилискував як дзеркало. В год. 16. флягманський корабель Чорноморської фльоти, лінійний корабель «Юрій Побідоносець», з наказу коменданта фльотою підніс сигнал: «Фльоті підняти український прапор!». Опали червоні плахти. На більшості кораблів почулася команда «Стати до борту». На цю команду по старому, як це було в боєвій Чорноморській фльоті, не розбехтаній ще революцією, стали моряки здовж борту лицем до середини корабля.  «На прапор і гюйс — струнко!» «Український прапор — піднести!» І під сурму та свист підстаршин-моряків злетів угору український прапор. «Розійтись!». Разом із командою заграли сурмачі. Майже на цілій великій фльоті Чорного Моря залопотіли в повітрі великі жовто-блакитні полотнища. Для історії української фльоти цей день 29 квітня 1918 р., коли в год. 16. ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини, став найвидатнішим днем української державної фльоти і святом українського моря».

http://www.memory.gov.ua/news/100-richchya-pidnyattya-ukrainskikh-praporiv-na-chornomorskomu-floti-video


promo urb_a июнь 20, 2014 14:13
Buy for 200 tokens
Поскольку от российского "СУПа", контролирующего livejournal.com, вполне можно и нужно ждать цензуры, в т.ч. и в такой форме, как безосновательное…

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your IP address will be recorded